Dodaj do ulubionych Mapa strony

Renowacje i rekonstrukcje obiektów zabytkowych w zakresie kowalstwa

Renowacja i rekonstrukcja kutych elementów zabytkowych odbywa się takimi samymi technikami, z wykorzystaniem tych samych technologii, jak w chwili powstania. Pozwala to zachować ich niepowtarzalny wygląd, urok i smak przeszłości.

Realizacja Projektów odbywa się to pod ścisłym nadzorem konserwatorskim.

Od wielu lat uczestniczymy w projektach mających na celu ratowanie niszczejących prac dawnych mistrzów rzemiosła kowalskiego. Możemy się poszczycić wieloma dokonaniami w tym zakresie, jak choćby renowacja (a w znacznej mierze rekonstrukcja) elementów kutych ogrodzenia, bramy i furt dzisiejszej Manufaktury (dawne zakłady I.K.Poznańskiego) w Łodzi.

Od lat, systematycznie przywracamy świetność kolejnym zabytkowym ogrodzeniom grobowym na Cmentarzu Starym w Łodzi – jednej z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych (pod względem architektury sakralnej i sztuki funeralnej) nekropolii w Europie i na świecie.

 

Wszystkie zdjęcia, filmy publikowane na naszej stronie objęte są prawami autorskim i należą do Jana Cygankiewiczai. Jakiekolwiek powielanie i wykorzystywanie będzie karane zgodnie z obowiązującym prawem.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Platforma: iCMS3